Weekend w Szklarskie Porębie

Na styku Karkonoszy oraz Gór Izerskich leży Szklarska Poręba. To miasto, które ma naprawdę wiele do zaoferowania. Warto wybrać się tutaj nie tylko na dłuższy urlop, ale również weekendowy wypad. Zobaczmy, co można robić w Szklarskiej Porębie i gdzie warto się udać, jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na zwiedzanie.

Wzbudzające zachwyt wodospady

Jeśli lubimy spacery, ale niekoniecznie chcemy udać się na całodniową wyprawę w góry, warto wybrać się do dwóch najsłynniejszych karkonoskich wodospadów. Pierwszy z nich to wodospad Szklarki, który ma wysokość około trzynastu metrów. Dojście do niego nie jest męczące. Można udać się tutaj nawet z małymi dziećmi. Drugi to wodospad Kamieńczyka. Jest on dużo wyższy – ma wysokość prawie trzydziestu metrów. Warto pamiętać, że jest to najwyższy wodospad na terenie całych Karkonoszy. Zanim będziemy mogli zejść w pobliże wodospadu, musimy kupić bilet i założyć kask chroniący głowę przed spadającymi kamieniami.

Coś dla miłośników szkła

Przed laty Szklarska Poręba była miejscem, w którym wytwarzano szkło kryształowe. Dzisiaj ci, których interesuje szkło i wyroby z niego powinni udać się do Leśnej Huty. W sezonie prowadzone są tutaj pokazy, z których można dowiedzieć się, jak produkowane jest szkło. Działa tu również sklep z wyrobami szklanymi, w którym można kupić naprawdę ładne rzeczy.

Weekend w Szklarskiej Porębie może być naprawdę udany. To, co wymieniliśmy to jedynie niewielki wycinek tego, co w Szklarskiej można zobaczyć i robić. Każdy znajdzie tutaj coś, co przypadnie mu do gustu.

Weekend w Szklarskie Porębie
5 (100%) 7 głosów

Polecane wpisy: