Ferie w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba położona w miejscu, w którym Karkonosze stykają się z Górami Izerskimi to doskonały wybór na zimowe ferie. Co roku tysiące dzieci i rodzin z całej Polski decydują się na spędzenie zimowego wypoczynku właśnie w Szklarskiej. Zobaczmy, co można tutaj robić.

Spacery w piękne miejsca

Szklarska Poręba to przede wszystkim możliwość obcowania z naturą. Z miasta poprowadzonych jest cały szereg szlaków turystycznych, wśród których każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie. Wśród miejsc, do których koniecznie trzeba się udać, wymienić należy dwa słynne wodospady. Pierwszy to wodospad Szklarski, którego kaskada spada z progu o wysokości aż trzynastu metrów. Drugi to wodospad Kamieńczyka, który jest zdecydowanie wyższy, bo ma blisko trzydzieści metrów. Co więcej, jest to najwyższy wodospad w całych Karkonoszach. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie w Wąwozie Kamieńczyka były kręcone sceny do filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

Atrakcje dla dzieci

Szklarska Poręba to również atrakcje dla dzieci. Wśród miejsc, do których warto udać się z najmłodszymi znajduje się Dinopark. W parku znajdują się repliki dinozaurów, piaskownica, wioska indiańska, a także kino 3D. Kolejnym miejscem jest Park Odkrywców, czyli park linowy. Znajdują się w nim aż trzy trasy różniące się stopniem trudności.

Wymienione atrakcje to jedynie niewielki wycinek tego, że co znaleźć można w Szklarskiej Porębie. Wybierając się tutaj, należy pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca noclegowego. Na ostatnią chwilę trudno będzie to zrobić.

Ferie w Szklarskiej Porębie
5 (100%) 8 głosów

Polecane wpisy: